Başlıksız Belge

    “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ DEDİLER, DÜŞMANA GEÇİT VERMEDİLER”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Salman mesajında “Çanakkale zaferi tarihin sayfalarına altın harflerle kazınmış bir kahramanlık destanıdır. 102 yıl önce yazılan bu destan bir ulusun doğuşunu simgelemektedir” diyerek şunları dile getirdi;


“18 Mart 1915’te kazanılan bu zafer, milletimizin yüksek manevi değerlerinin, birlik ve bütünlüğünün simgesidir. Şanlı tarihimiz, Çanakkale zaferi gibi Aziz Türk Milletinin tarihin sayfalarına yazdırdığı zaferlerle dolu.

18 Mart 1915’te tüm imkansızlıklarına rağmen milletin bağımsızlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz “Çanakkale Geçilmez” diyerek bu vatan uğruna canlarını ve kanlarını ortaya koydular. Çanakkale geçilmez dediler, geçirmediler, geçemediler. Ve bizler güzel yurdumuzu armağan ettiler.

Çanakkale zaferinde olduğu gibi yüce milletimiz en çetin zorlukları, birlik, beraberlik ve kardeşlikle aşmıştır. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. 102 yıl önce olduğu gibi ülkemiz, bugünde içinde bulunduğu tüm zorlukları aynı manevi duygularla aşacağına inancım tam.

Bu duygu ve düşüncelerle; ‘’Çanakkale Geçilmez’’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere bu güzel vatan uğruna ebediyete intikal eden, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.” Haberler
  YALOVA DİRENÇLİ İL SEÇİLDİ
  BAŞKAN SALMAN ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI
  ASLA SANATSIZ KALMAMAK DİLEĞİYLE
  DÜNYA SAATİ ETKİNLİĞİNE DESTEK
  YALOVA, YILIN ALTIN KENTİ ÖDÜLÜNÜ ALDI
  HALK OYLAMASIYLA YILIN ALTIN KENTİ YALOVA SEÇİLDİ
  8 MART DOLU DOLU KUTLANDI
  “HAKLARINIZIN SONUNA KADAR SAVUNUCUSU OLUN”
  KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ ÇEVRESİNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANIYOR
  PROJE, BAĞLARBAŞI MAHALLESİ SAKİNLERİNE ANLATILDI
 


                
Adres : Süleymanbey Mahallesi İstiklal Caddesi No:29 PK: 77100 YALOVA

Web Tasarım